2 стор. Шкільна бібліотека. Дистанційне навчання

Дистанційне навчання.
21.04
 Рубрика : Бібліотечні уроки 
 Бібліотечний урок для учнів 3-4-го класу можна переглянути  за посиланням. 
Тема: Робота з дитячою книгою.

22.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати
22 квітня - День Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі, свято любові та турботи про нашу спільну домівку. День Землі вперше відзначили в 1970 році. Близько 20 млн осіб, обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли тоді на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою. Це була найбільша акція громадянської активності, і урядам довелося прислухатися: були прийняті законодавчі акти щодо захисту навколишнього середовища і відповідні агентства. Це була перемога, яка продемонструвала силу суспільної єдності.

Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.

Історію святкування та сучасний стан боротьби за покращення  екології можна переглянути тут.

23.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати
23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права
"Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги вказують нам і навчають нас, як іти шляхом покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо із слів книжних. Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості." (Повість минулих літ)
Прочитати  історію появи Всесвітнього дня книги та цікаві факти про книги можна тут.

24.04
 Рубрика : Із історії бібліотек 

У місті Сан- Антоніо (штат Техас, США ) відкрилася перша в світі повністю цифрова бібліотека BiblioTech, де замість паперових примірників читачам надаватимуться лише цифрові копії книг.

Безпаперова публічна бібліотека відкрилась 14 вересня 2013 року в окрузі Беар, Техас. У будівлі бібліотеки, призначеної для обслуговування 1,7 міліонів жителів округу, пропонують близько 40 тисяч безкоштовних електронних книг англійською та іспанською мовами.

Як і звичайні бібліотеки BiblioTech вимагає реєстрації і особистого прибуття користувача в будівлю для підтвердження його проживання в окрузі Беар. Щоб читати цифрові видання на власному електронному пристрої, необхідно встановити додаток 3M Cloud Library, яке прив'язується до читацьким квитком користувача. Додаток відраховує дні, що залишилися для читання книги, - стандартний період читання становить 14 днів.

Фізична присутність бібліотеки проявляється в будівлі у вигляді 600 букридерів і 48 робочих станцій, не рахуючи ноутбуків та планшетів. Влада округу порівнюють відкрилася бібліотеку з концептуально близьким Apple Store.

Додаткову інформацію про бібліотеку BiblioTech можна переглянути тут. А також фотоматеріали про відкриття бібліотеки за посиланням.

25.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати
                                                26 квітня - річниця Чорнобильської трагедії
    Чорнобильська катастрофанайбільша екологічна катастрофа сучасності, яка трапилася о 00 год. 23 хв. 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4-гоенергоблокуЧорнобильськоїАЕС. Великий викид радіоактивного пилу (в тому числі йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії. Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько130 тис. мешканців Київської області із заражених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг. За десять років після аварії на ЧАЕС із забруднених територій відселено 142 тисячі осіб. Великі території земельних угідь були забруднені Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчої за всю історію людства техногенної катастрофи, добре відомий як вченим, так і політикам всього світу.

Сценарій виховного заходу для учнів 8-9-х класів можна переглянути тут.

Для учнів 10-11-х класів - стаття "Чорнобильська трагедія" на сайті Інституту національної пам'яті за посиланням.

А також відеоматеріал про Чорнобильську аварію тут.

27.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати

26 квітня - 130 років з дня народження Миколи Зерова (1890-1937), письменника, літературознавця, критика, перекладача, репресованого за часів сталінізму.

Це ім'я мало відоме пересічному українцю, але є в переліку відомих українців для складання ЗНО.

Сучасникам в історії української літератури відкриваються все нові й нові імена інтелігентів-літераторів, справжніх патріо­тів своєї землі. Вони йдуть до нас із небуття й переходять у без­смертя. Серед багатьох таких імен — ім’я Миколи Зерова, батька українського неокласицизму, одного з тисяч українських культурних діячів, який увійшов до списку репресованих в період 30-х рр. XXст. - "розстріляного відродження".

Згадаємо біографію Миколи Костянтиновича Зерова та його місце в історії та літературі України  за посиланням.

28.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати
                                                28 квітня - Всесвітній день охорони праці


 Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 р. -
«Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»
   Для класних керівників та учнів старших класів , в т.ч. з метою правової та  профорієнтаційної освіти підготовлений матеріал для класних годин з теми можна переглянути тут.
    Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення Всесвітнього дня охорони праці можна прочитати  тут.
    Відео "Охорона праці. Стратегія "нульового травматизму"" про світову стратегію в охороні праці та 7 її золотих правил, мета яких - попередження травматизму на робочих містах, безпека роботи, культура праці, відповідальне відношення до власного здоров'я та здоров'я інших робітників буде корисним і для вже працюючих і для майбутніх працівників можна переглянути за посиланням.
    Відео підбірка дитячих малюнків на тему "Охорона праці очима дітей" можна переглянути  за посиланням.

29.04
 Рубрика : Бібліотечні уроки
 

 
Бібліотечний урок для учнів 11-го класу можна переглянути  за посиланням.

Т
ема: Словник – інструмент пізнання світу. Науково-популярна і науково-пізнавальна література та форми роботи з нею.

30.04
 Рубрика :
Пам'ятні дати

                                                1 травня - День праці
Історію появи цього свята читайте тут.

04.05
 Рубрика : Бібліотечні уроки 
 Бібліотечний урок для учнів 6-8-го класу можна переглянути тут.

Тема: Історія створення книги.

05.05
 Рубрика : В гостях у ... видавничої групи ОСНОВА
 Виданича група ОСНОВА не тільки пропонує сучасну навчальну літературу, а й інтерактивні онлайн навчальні матеріали (Тут.).
Троє поросят — це відома казка. Є кілька варіантів її переказу.Видавництво пропонує скорочений варіант казки С. Міхалкова (у перекладі Н. Забіли) як більш доступний для сприйняття дошкільників та учнів молодших класів. До казки додаються запитання, створені вчителя та вихователями з метою розвитку дитини, веселі завдання в картинках, особливо цікаві, якщо батьки можуть роздрукувати сторінки. Діти зможуть розфарбувати головних героїв, додати картинки до основного малюнка, створити по-своєму кімнату поросят з окремих елементів. Цей матеріал можна переглянути за посиланням.

06.05
 Рубрика :
Готуємось до пам'ятної дати 8 травня - День пам'яті та примирення, 9 травня - День перемоги
В гостях у ... Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка
Відділ бібліографії та краєзнавства представляє для учнів середнього і старшого шкільного віку та класних керівників біобібліографічний нарис "Імена, які стали легендою", присвячений видатним землякам, учасникам Другої світової війни: Березняка Є. С. – Героя України, Єгорова О. С. – Героя Радянського Союзу, Фісановича І. І. – Героя Радянського Союзу, яким у 2014 році виповнилося б 100 років.
Згадаємо.
Євген Березняк (1914-2013), відомий як майор Вихор, - розвідник, командир групи «Голос», який у далекому 1944 році  врятував від знищення замінований польський Краків.
Єгоров Олексій Семенович (1914-1970) – Герой Радянського Союзу, підполковник, учасник партизанського руху в Україні та Чехословаччині в роки Великої Вітчизняної війни.
Фісанович Ізраїль Ілліч (1914 – 1944) - 7 липня 1941 р. прийняв командування підводним човном «М – 172» бригади П 4 Північного флоту. До весни 1942 року зробив 17 бойових походів, в яких провів 12 торпедних атак. Було потоплено 13 транспортних засобів противника. З першого ж бойового походу І.І.Фісанович очолив когорту майстрів торпедної атаки. Були виконані завдання з евакуації та десантування розвідгруп в тил ворога. Всі члени екіпажу М – 172 були нагороджені орденами і медалями. Контр-адмірал І. Колишкін згадує: «Зовнішність Фісановича не нагадувала бравого «морського вовка». Середнього зросту, з чистим високим чолом, сірими мрійливими очима, оточеними густими чорними віями, з трохи відстовбурченими вухами… Але яка то була людина!». Складав вірші, пісні, писав газетні і журнальні статті. Загинув під час чергового бойового завдання разом зі своїм екіпажем підводного човна.
Біографії можна прочитати на сайті Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка за посиланням.
Готуємось до свята Перемоги.
Квітка пам'яті своїми руками. Відео як її зробити від Українського державного центру позашкільної освіти тут

07.05  Рубрика : Бібліотечні уроки 
 Бібліотечний урок для учнів 7-8-го класу можна переглянути за посиланням.
Тема:Словники, довідники, енциклопедії.


08.05
 Рубрика :
Пам'ятні дати

                             
8 травня - День пам'яті та примирення, 9 травня - День перемоги

Історія Дня пам'яті та примирення та 9 травня - Дня перемоги, Україна в II світовій війні можна переглянути  тут.

Презентація "Українці-герої II світовій війні", створена за матеріалами Українського інституту національної пам'яті з веб-сайту www.memory.gov.ua за посиланням.

    Наступні матеріали можна переглянути на 3 стор. Шкільна бібліотека. Дистанційне навчання.








Немає коментарів:

Дописати коментар